ubezpieczenie od hejtu

Jak uchronić nasze dzieci przed nienawiścią? Ubezpieczenie na wypadek hejtu w szkole

Każdego dnia trzech na czterech uczniów spotyka się z jakąś formą cyberprzemocy. Jeden na trzech nigdy o niej nikomu nie powiedział. Te liczby pokazują, że mamy do czynienia ze zjawiskiem na ogromną skalę. Zjawiskiem, które w wielu szkołach ciągle stanowi tabu – mówi dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema i ambasador naszej wspólnej akcji.

Dwa lata temu wspólnie z psycholog Magdaleną Chorzewską uruchomiono wirtualną poradnię psychologiczną. W ubiegłym roku do projektu UNIQA zaprosiła dwójkę rodziców – Kamila Nowaka, znanego jako Blog Ojciec oraz aktorkę Annę Muchę. Dzięki ich zasięgom w mediach społecznościowych, nagłośniona została waga problemu.

W tym roku rozpoczęto współpracę z Instytutem Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. W ramach tej współpracy wspólnie zorganizujemy cykl warsztatów edukacyjnych w kilkudziesięciu szkołach – uczniowie, ich rodzice i nauczyciele otrzymają wiedzę, niezbędną do rozpoznawania i przeciwdziałania cyberprzemocy.

Już dziś, jako jednym z pierwszych odbiorców, udostępniamy Wam  nowy spot, prezentujący historię dziewczynki doświadczającej hejtu w Internecie:

LINK TUTAJ

Jako pośrednik ubezpieczeniowy, chcielibyśmy pomagać w tych trudnych chwilach zarówno dzieciom, jak i rodzicom, którzy często są dla dzieci jedynym oparciem w sytuacji cyberprzemocy. Dlatego postanowiliśmy nagłośnić problem edukując, ale także oferując ubezpieczenie NNW szkolne na wypadek hejtu w Internecie z sumą ubezpieczenia w wysokości 15 tysięcy złotych.

Jeżeli dziecko zostanie znieważone lub pomówione w Internecie, może zostać otoczone opieką psychologiczną (10 wizyt w formie stacjonarnej lub telekonsultacji), prawną, a specjalista IT pomoże usunąć z sieci negatywne lub bezprawnie ujawnione informacje.

Również w sytuacji przystąpienia do grupowej umowy ubezpieczenia szkolnego, pojawi się możliwość dokupienia indywidualnie opcji pomocy na wypadek hejtu w Internecie.

Patronem medialnym akcji został portal Onet.pl. Wraz ze startem naszego projektu ruszyła także odświeżona strona maszmocnahejt.uniqa.pl, na której znajdziecie Państwo przydatne poradniki, raporty oraz gotowe scenariusze lekcji na temat hejtu. Gorąco zachęcamy Was, naszych partnerów, do przyłączenia się do akcji i przekazywania wieści o naszej inicjatywie. To wspólnie z Wami będziemy chcieli wybrać placówki szkolne, w których odbędą się warsztaty dotyczące walki z cyberprzemocą.

Jeśli chcesz ubezpieczyć swoje dziecko od skutków przemocy psychicznej zadzwoń i zapytaj o naszą najnowszą ofertę : 691-269-142