ubezpieczenie rowerzysty

Ubezpieczenie dla zapalonych i okazjonalnych rowerzystów

Według policyjnych statystyk w 2021 r. w Polsce doszło do 3513 wypadków drogowych z udziałem rowerzystów, z których aż 3179 zostało rannych. Oznacza to, że zdecydowana większość wypadków drogowych kończy się obrażeniami. W takim przypadku warto mieć dobre ubezpieczenie.

Liczby te odnoszą się tylko do wypadków, oczywiście kolizji i niebezpiecznych incydentów bez
wzywania serwisu jest znacznie więcej. Wypadki rowerowe niekoniecznie zdarzają się z winy rowerzysty, ale niejednokrotnie z winy kierowcy lub pieszego. Jazda na rowerze jest w Polsce tak popularna, że rowerzyści mają nawet święto dnia 12 maja. Wielu pracodawców inwestuje nawet w firmowe jednoślady dla swoich pracowników. Aż 61% w 2020 roku, według GUS. gospodarstw domowych posiada co najmniej jeden rower. Z badania na zlecenie  Stowarzyszenia Zdrowy-Rower do 86%. Rowerzystów jeździ na swoich rowerach co najmniej dwa razy w tygodniu na każdych trzech rowerzystów – codziennie.

Wiosna i lato to pory, w których ludzie najczęściej jeżdżą rowerami do pracy, na zakupy czy na rodzinne wypady na ulicę. Rowery to elastyczna i mobilna forma transportu, jednak ze względu na wypadki z udziałem rowerzystów i potencjalne zagrożenia na ulicy zachęcamy do wyboru ubezpieczenia NNW na wypadek wypadku rowerowego.

 

Jakie ubezpieczenie możemy zapewnić rowerzystom?

 

Niezależnie od tego, czy nasi klienci jeżdżą okazjonalnie, czy codziennie, warto zabezpieczyć ich przed skutkami niebezpiecznego zdarzenia. Warta Twój Ubezpieczenie Wypadkowe – pakiet dla Ciebie – to ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, które mogą przydarzyć się Twojemu rowerowi. Obejmują one:

§ Ochrona przed skutkami wypadku do 50 000 zł, które
wydarzą się podczas jazdy rowerem

§ Pakiet ulgowych usług assistance
świadczonych na podstawie umowy rocznej obejmujący: wizyty
lekarskie i pielęgniarskie, transport medyczny, dostawę sprzętu
rehabilitacyjnego,

§ Zwrot 100% sumy ubezpieczenia za
całkowitą niezdolność do pracy po wypadku,

§ ochrona na
wypadek zdarzeń w kraju i za granicą,

§ Ochrona życia
prywatnego, sportów rekreacyjnych i okresów pracy.

Rozmawiając z osobami, które korzystają z rowerów na co dzień lub tylko w celach rekreacyjnych, warto podkreślić, że posiadanie polisy, która może znacznie pomóc w szybszym powrocie do zdrowia po wypadku, jest dobrą rzeczą. Ponieważ odszkodowanie płaci się np. za uszczerbek na zdrowiu lub pomoc w ramach usługi assistance, takiej jak rehabilitacja, zakup i dostawa sprzętu rehabilitacyjnego, łatwiej jest zapłacić za ewentualne leczenie i skupić się na powrocie do zdrowia tak szybko, jak możliwy.

Przypominamy również o ubezpieczeniu na życie, które zapewnia klientom wsparcie finansowe i fachową pomoc po wypadku.

 

 

Jakie ubezpieczenie powinienem sobie
zapewnić?

 

Pisaliśmy o tym w tym artykule.

 

 

 

Czy znasz zasady bezpiecznej jazdy?
Obejrzyj krótki film.

 

Ponieważ najważniejsze jest bezpieczeństwo i zapobieganie wypadkom, podczas jazdy należy nie tylko nosić kask, ale także znać wiedzę na temat bezpiecznej jazdy po mieście. Warsaw WORD przygotował szereg ważnych wskazówek, którymi warto się podzielić ze wszystkimi rowerzystami, film instruktażowy można znaleźć tutaj: