suma ubezpieczenia mieszkania

Dlaczego tak ważne jest prawidłowe oszacowanie sumy ubezpieczenia Twojej nieruchomości?

Często spotykamy klientów, którzy chcą ubezpieczyć swój dom lub mieszkanie, ale podkreślają ze zależy im na niskiej składce. Jednocześnie domagają się wysokiej rekompensaty w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia. Oczywiście klienci mają prawo do własnych wymagań, ale w tym przypadku warto powiedzieć, czym jest suma gwarancyjna,

O ile oczywiście nikt nie lubi przepłacać, o tyle w przypadku ubezpieczenia nieruchomości warto przeanalizować, czy zaoszczędzenie kilkudziesięciu złotych na składce klienta może mieć bardzo kosztowne konsekwencje. Jeśli wydarzy się coś, co nie wymaga wyższych kosztów naprawy, to jeszcze nie tragedia. Ale w przypadku poważniejszego zdarzenia gdy wartość składki jest niższa, wypłacone odszkodowanie może być o setki tysięcy złotych mniejsze niż rzeczywista wartość utraconego mienia w momencie zdarzenia.

Nie warto też zawyżać składek (choć z tym zjawiskiem mamy do czynienia znacznie rzadziej), bo np. w przypadku pożaru płatności będą dokonywane z uwzględnieniem rzeczywistej wartości nieruchomości, a nie fałszywie zadeklarowanej przez klienta . Czy wysoka inflacja powinna skłaniać klientów do zwiększania sumy gwarancyjnej? Oczywiście, że tak. Klienci często zapominają, że od czasu, gdy urządzili nowe mieszkanie lub wyremontowali dom, minęło dużo czasu, a koszt większości sprzętów oraz materiałów budowlanych i wykończeniowych musiał wzrosnąć. W związku z tym, jeśli całość lub nawet część mienia wymaga aktualizacji wartości sumy gwarancyjnej zadeklarowanej przed laty, Należy zaznaczyć, że ceny niektórych materiałów wzrosły w ostatnich latach nawet o kilkadziesiąt procent – i to może nie być koniec podwyżek.

 

Jest to silny argument wystarczający powód, aby zgłosić agentowi zwiększenie sumy ubezpieczenia . W aspekcie gwałtownych wzrostów cen,krótsze umowy to lepsza opcja.Kluczem do ochrony naszych klientów są odpowiednio dopasowane umowy. Lepiej wybrać krótszy, roczny okres i odnawiać co rok, niż zakładać 3-letni okres obowiązywania umowy, w którym rynek może się bardzo zmienić. W coraz większym stopniu dotykają nas również ekstremalne zjawiska pogodowe związane ze zmianą klimatu. W naszym kraju najczęściej mamy do czynienia z burzami i wichurami, ale także powodziami i suszami, które prowadzą do pożarów. Konsekwencją tych trudnych warunków pogodowych jest z pewnością więcej szkód materialnych spodziewanych w nadchodzących latach. Warto o tym również pamiętać przy aktualizacji kwoty ubezpieczenia.

 

Nie wiesz czy warto wycenić swoją nieruchomość? KLIKNIJ TU

 

Jeśli chciałbyś kupić ubezpieczenie swojej nieruchomości: KLIKNIJ TU