ubezpieczenie podróży

Czasem niedługi wyjazd może mieć długie konsekwencje. Pamiętaj zatem o dobrym ubezpieczeniu. Co możesz uzyskać w TUIR WARTA?

Krótki wyjazd na weekend to dla większości z nas doskonała okazja na rozruszanie ciała i odświeżenie umysłu po zimowym zastoju. Jednak przy odrobinie pecha lub nieuwagi może się okazać, że zamiast radości i wypoczynku, będą nas trapiły przede wszystkim zmartwienia i długa lista rachunków do opłacenia. Złamanie nogi na szlaku czy potrącenie przez samochód podczas zwiedzania może zdarzyć się naprawdę każdemu, szczególnie, jeśli nasz umysł jest pochłonięty podziwianiem nowych atrakcji. Wiele osób nawet nie myśli o kupowaniu ubezpieczenia, ponieważ sądzi, że to duży koszt, albo że wyjazd jest zbyt krótki i nie warto. Niesłusznie. Przecież ubezpieczenie podróżne w Warcie można wykupić nawet na 1 dzień, przez co jego koszt wcale nie musi być wysoki.

W kraju czy za granicą. Warto się ubezpieczyć

Oczywiście, można założyć, że przecież w Polsce niepotrzebne jest ubezpieczenie, bo na miejscu dostępne jest wsparcie oferowane przez NFZ. To prawda – każda osoba ubezpieczona w polskim systemie zdrowia ma zapewnioną opiekę lekarską. Na przykład, po wypadku do dyspozycji mamy pomoc pogotowania, transport karetką czy pobyt w szpitalu. Ale co, gdy w efekcie incydentu przez miesiąc lub dłużej nie jesteśmy w stanie pracować, a do tego musimy się rehabilitować czy zakupić potrzebne zaopatrzenie ortopedyczne? Za co często musimy już płacić z własnej kieszeni.

Za granicą też otrzymamy pomoc w razie wypadku – tylko tu może ona być dla nas jeszcze bardziej kosztowna, nawet z kartą EKUZ. Trzeba pamiętać, że zasięg EKUZ jest ograniczony tylko do publicznego systemu opieki zdrowotnej danego państwa, a dostęp do niego działa na tych samych zasadach, na jakich korzystają z niego obywatele danego kraju. W efekcie w państwach, gdzie wizyty lekarskie są tylko częściowo refundowane, może się okazać, że wciąż zaistnieje potrzeba opłacenia części kosztów z własnej kieszeni. Dodatkowo, trzeba jeszcze zadbać o powrót do kraju, co w przypadku poważnych wypadków nie jest takie proste. Z tego względu nawet sam Narodowy Fundusz Zdrowia na swoich stronach zachęca do dodatkowego ubezpieczenia się przed wyjazdem.

Polisa Warty – pomoc tam, gdzie trzeba

Niezależnie od tego, czy mówimy o wyjazdach zagranicznych, czy krajowych, ubezpieczając się w Warcie klient ma pewność, że otrzyma pomoc odpowiednią do sytuacji. Zobacz co oferujemy podróżującym w kraju i za granicą oraz jaką pomoc zapewniamy w razie wypadku.

Warta Travel– dla podróżujących poza Polskę

Warta Twoje NNW – pakiet dla Turysty– dla podróżujących po Polsce

Udzielamy pomocy odpowiedniej do sytuacji na miejscu, na całym świecie. Na stałe współpracujemy z prywatnymi placówkami medycznymi, dzięki czemu dostęp do lekarza jest ułatwiony, a opieka jest na wysokim poziomie.
Zapewniamy pomoc finansową po zdarzeniu losowym powodującym stały uszczerbek na zdrowiu – klient otrzymuje środki na leczenie i dodatkowe wydatki.

1. Pokrywamy koszty leczenia i organizujemy pomoc na miejscu do wartości sumy ubezpieczenia wskazanej w polisie, w tym podstawowej pomocy medycznej, ale także specjalistycznego leczenia, np. pilnych operacji, zabiegów czy badań zaleconych przez lekarza. Nie ma znaczenia, czy jest to placówka publiczna czy prywatna.

Koszty leczenia – do wartości SU 1 mln zł

1. Pomagamy w powrocie do domu – zapewniamy kierowcę zastępczego – jeżeli klient podróżował autem i ze względu na stan zdrowia nie jest w stanie nim wrócić zorganizujemy kierowcę, który wróci z klientem lub sprowadzi auto.

Usługi assistance – do wartości SU 1 tys. zł

 2. Zapewniamy transport klienta do Polski, w tym m.in.:

§  transport medyczny – w zależności od wskazań lekarza może to być np. air ambulance (karetka powietrzna), transport samolotem rejsowym ze specjalną asystą medyczną , karetka specjalistyczna (w przypadku bliższych destynacji), przewozimy klienta do wskazanego przez rodzinę szpitala w Polsce lub do domu

§  organizacja i pokrycie kosztów przebukowania biletów lotniczych, gdy klient nie może wrócić zgodnie z planem, ale nie wymaga transportu medycznego

§  kierowca zastępczy – jeżeli klient podróżował autem i ze względu na stan zdrowia nie jest w stanie nim wrócić zorganizujemy kierowcę, który wróci z klientem lub sprowadzi tylko auto.

Usługi assistance – do wartości SU 1 mln zł, a koszty transportu i ratownictwa bez limitu.

2. Wypłacamy świadczenie z tytułu NNW oraz nabycia zaopatrzenia ortopedycznego – po zakończeniu leczenia, klient otrzyma świadczenie z tytułu NNW odpowiednio do uszczerbku na zdrowiu, którego doznał. Pokryjemy też koszty zaopatrzenia medycznego do 25 proc. sumy ubezpieczenia.

NNW – do wartości SU 50 tys. zł

3. Pokrywamy koszty uszkodzenia, zagubienia bagażu lub opóźnienia w jego dostarczeniu

Bagaż podróżny – do wartości SU 10 tys. zł

3. Wypłacamy odszkodowanie za zniszczony sprzęt – jeżeli w wyniku wypadku uszkodzeniu uległ np. aparat fotograficzny czy telefon (opcja dodatkowa: ubezpieczenie bagażu).

Bagaż podróżny – do wartości SU 5 tys. zł

4. Wypłacamy świadczenie z tytułu NNW – po zakończeniu leczenia już w Polsce, klient otrzyma świadczenie z tytułu NNW odpowiednio do uszczerbku na zdrowiu, którego doznał.

NNW – do wartości SU 100 tys. zł

 4. Pokrywamy koszty szkód wyrządzonych osobom trzecim – jeżeli doszło do wypadku z winy klienta i jednocześnie ucierpiały w tym osoby trzecie lub mienie innych osób (opcja dodatkowa OC). A także szkody wyrządzone w wynajmowanym pokoju w hotelu, pensjonacie, kwaterach.

OC – do wartości SU 300 tys. zł

5. OC w życiu prywatnym – pokrywamy szkody wyrządzone przez klienta osobom trzecim (szkody rzeczowe i osobowe), a także szkody wyrządzone w pokoju hotelowym, pensjonacie, na kwaterach prywatnych

OC – do wartości SU 1 mln zł