Od 1 Lutego 2022 nie trzeba zmieniać numerów rejestracyjnych

Od 1 lutego 2022 r. nie ma potrzeby zmiany tablicy rejestracyjnej przy ponownej rejestracji auta, nawet z innych rejonów Polski. Aby jednak tak się stało, musi być spełnionych kilka punktów.

Ministerstwo Infrastruktury wydało trzy projekty rozporządzeń administracyjnych zmieniające Przepisy o ruchu drogowym. Ustala między innymi możliwość pozostawienia istniejących tablic rejestracyjnych przy ponownej rejestracji pojazdów. Pojazd musi być jednak zarejestrowany w Polsce i spełniać pare innych warunków. Tablica musi być zgodna z zapisami Ustawy, a zatem posiadać aktualny wzór (tzn gwiazdki UE). Pracownik wydziału komunikacji, może również odmówić zachowania istniejących tablic rejestracyjnych, jeśli są nieczytelne lub w złym stanie.

Powyższe rozporządzenie jest ukłonem w stronę kierowców, należy pamiętać, że przy rejestracji pojazdu tablice nadal jednak trzeba będzie przynieść do urzędu celem legalizacji ich.
 
 

Bartłomiej Miśkiewicz

Właściciel: Hakiru- Rejestracja pojazdów i ubezpieczenia we Wrocławiu

Od 2008 zgłębia tajniki wiedzy o rejestracji pojazdów oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. W pracy nastawiony na budowanie relacji oraz rozwój, bo zawsze jest coś, co zmotywuje do lektury przepisów prawa i nie pozwoli popaść w rutynę. Na co dzień reprezentuje kierowców w sprawach urzędowych, podpowiada jaka polisa zapewni bezpieczeństwo jego klientom. Odpowiada na pytania czytelników oraz analizuje zmiany na rynku ubezpieczeń. Z wykształcenia filozof, oraz psycholog. W czasie wolnym, zapalony zawodnik sportów sylwetkowych i kalisteniki. Pasjonat języków obcych, oraz rozwoju osobistego w każdej formie.